Interiérové dveře

Prodávané naší firmou nabízejí mnoho moderních i klasických modelů pro každý interiér.Barevná škála dveří je velice široká, většina povrchů je hladká z mírnou strukturou dřeva. Konstrukce dveří je dřevěná, orámování skel je ve stejném dekoru jako dveře, hrany dveřního falce a obložkových zárubní mají zkosený tvar, který zabraňuje předčasnému poškození hran a rohů.

Plné kazety bez skla mají vypouklý tvar výplně s frézováním, které je zjevné na obrázcích každého modelu. Prosklení dveří můžete volit libovolně, všechna skla jsou z jedné strany se vzorem, případně matná, z druhé strany povrch skla je hladký s možností nalepení bezpečnostní fólie proti rozbití. Naše dveře jsou dobrou volbou do bytových prostor a kanceláří se střední a vysokou frekvenci pohybu.

Ke dveřím se standardně dodává obložková zárubeň regulovaná - přední lišta obložkové zárubně má zkosenou hranu, šířka přední lišty obložky je 6 cm. Dle přání je možné dodat obložkovou zárubeň TOP, která má rovné hrany a šířku obložkové lišty 8 cm.

Interiérové dveře s výplní tvrzená voština

Vnitřní výplň těchto dveří tvoří tvrzená voština, která je nejpoužívanějším materiálem takřka u všech výrobců. Výplň se hlavní měrou podílí na odolnosti dveří. Slovo voština je odvozeno od slova „vosk“, jelikož struktura tohoto materiálu svým tvarem připomíná včelí plástve. Tento specifický tvar zajišťuje jednak velmi nízkou váhu materiálu, nízké výrobní náklady, ale i vyšší pevnost v tlaku a dále lámání zvuku. Dveře jsou určeny spíše pro nižší namáhání. Voština bývá zpravidla zhotovena ze speciálně tvrzeného papíru a její výroba je šetrná k životnímu prostředí.

Interiérové dveře s výplní odlehčená dřevotříska

Odlehčená neboli dutinková dřevotříska slouží jako výplň dveřního křídla. Výplň se hlavní měrou podílí na odolnosti dveří. Odlehčená dřevotříska patří k středně kvalitní výplni dveří – oproti voštině je těžší, avšak má lepší zvukově-izolační vlastnosti a je také pevnější a odolnější vůči nárazům.

Dřevotříska se zpravidla vyrábí z dřevěných třísek jehličnatých stromů, které se nejprve vysuší a poté se společně se speciálním lepidlem slisují pod velkým tlakem a za vysoké teploty. Na konci výrobního procesu se ještě vytřídí a obrousí. Dveře s dřevotřískovou výplní se díky svým vlastnostem hodí zejména pro více zatěžované prostory.

Interiérové dveře rámové

Rámové dveře patří díky svým vlastnostem k nejkvalitnějším dveřním produktům a v současné době se u nás stávají čím dál tím populárnější.

Základem dveřního křídla je stabilní konstrukce z MDF rámů, přičemž každý rám je obalen umělou nebo přírodní dýhou. Díky tomu vzniká hladký povrch, na kterém nejsou vidět žádné spoje ani mezery.

Způsob výroby dveří nabízí bezpočet variant a kombinací plných a prosklených výplní. Výhodou rámových dveří je, že při prosklení není potřeba používat orámování – sklo je zapuštěno přímo do MDF hranolu.

Rámové dveře mají také výborné odhlučňovací vlastnosti a vyznačují se vysokou odolností proti nárazům. Hrany dveřního křídla bývají zpravidla zaoblené. Rámové dveře vás dostanou svou kvalitou i elegancí.

Laminátový povrch všech typů dveří

Námi nabízené dveře jsou vhodné zejména pro bytové prostory, rodinné domy a kanceláře se střední a vyšší frekvencí pohybu. Laminátový povrch je v současné době velmi populární a neustále vznikají nové originální designy. V naší nabídce naleznete velmi širokou škálu barevných odstínů.

Jaké jsou tedy jeho přednosti? Laminátový povrch se skládá z několika vrstev, které jsou impregnovány vhodnou pryskyřicí. Tento materiál se vyznačuje velkou odolností a chrání interiérové dveře před mechanickým poškozením. Nepropouští vlhkost a je možné ho čistit běžnými čisticími prostředky, přičemž vyžaduje jen minimální údržbu. Technologie výroby zabraňuje vyblednutí barvy a zaručuje vysokou životnost interiérových dveří.

Nemusíte se obávat, že by interiérové dveře působily umělým dojmem, jelikož vzhled povrchu dokonale opisuje strukturu přírodního dřeva. U nás naleznete celou řadu moderních i klasických modelů, které vás jistě osloví svou kvalitou a nízkou cenou.

Výměna a osazení interiérových dveří

Osazování dveří DRE se zpravidla provádí v poslední fázi rekonstrukce interiéru.
Jako první se provádí montáž obložkových zárubní, které se skládají z obvodových lišt a nosníku. Montáž by měla být prováděna na suchém podkladu (po ukončení ostatních interiérových prací) a ve dveřním otvoru by se neměly nacházet žádné nerovnosti. Obložková zárubeň se montuje jen na hotovou podlahovou krytinu (dlažba, plovoucí podlaha, koberec, lino)

Jakmile smontujeme obložkovou zárubeň, umístíme ji do dveřního otvoru ve stěně. Poté namontujeme regulované rozpěrky, které zabraňují prohnutí zárubně. Nyní zkontrolujeme, zda jsou nahoře i dole shodné rozměry zárubně a dále také zkontrolujeme horní a boční nosníky, zkontrolujeme správnou polohu zárubně pomocí vodováhy. V případě nerovných stěn musíme počítat s tím, že přední lišta obložky nebude lícovat s povrchem zdí.

Nyní zavěsíme křídlo a přesvědčíme se, zda správně přiléhá k zárubni. Poté ho opět sundáme a mezi zárubeň a stěnu (ve výšce rozpěrek) nastříkáme montážní pěnu. Jakmile pěna zatuhne, vtlačíme smontované úhelníky. Mějte na paměti, že při výměně dveří není vhodné obložkovézárubně zazdívat. Nerovnosti mezi stěnou a obložkou vyplníme akrylátovým tmelem.

Jak správně vybrat interiérové dveře a obložkové zárubně

Při výběru interiérových dveří je třeba zvážit několik věcí. Například jakou povrchovou úpravu by měly dveře mít – jestli tradiční přírodní dýhu, či stále populárnější laminátový povrch. Zamyslete se také nad druhem zámku, kliky a dveřní výplní, která zajišťuje zejména odolnost a funkčnost interiérových dveří.

Dalším důležitým prvkem je odstín dveří a zárubní. V naší nabídce si můžete vybrat z celé řady klasických i moderních modelů ten, který bude ladit s interiérem – zejména s barvou podlahy a stěn. Neméně důležitý je výběr prosklení dveří, které pozvedne interiér o další úroveň a zajistí mu potřebný přísun světla. U nás naleznete velké množství druhů zasklení – od zcela matného až po čiré.

Důležitou složkou správně fungujících interiérových dveří jsou zárubně, které slouží k upevnění dveřního křídla ve stavebním otvoru. Obložkové zárubně nahrazují ocelová futra, tudíž jejich instalace znamená určité stavební úpravy. Staré kovové zárubně je také možno obložit novými zárubněmi. I při jejich výběru je třeba zaměřit se na povrchovou úpravu, která by měla ladit spolu s interiérovými dveřmi.

Nezapomeňte při nákupu dveří zvolit správný rozměr a správnou orientaci – zda mají být interiérové dveře orientované vlevo či vpravo.Naše realizace - fotogalerie
Copyright © 2024 Roll Star | Vytvořila Monika Vrkoslavová, bonnydesign.cz. Tento web cookies nepoužívá.